Plaukų šukuosenos vyresniame amžiuje: kokias rinktis, kad jaunintų?

Dažnai moterys atradę savo mėgiamą spalvą ar šukuoseną nė nesusimąsto, kad bėgant laikui mūsų veidas, odos atspalvis, kūno sudėjimas keičiasi ir tai kas tiko vakar, nebūtinai tiks rytoj.

Kokių šukuosenų vengti vyresnėms moterims konsultuoja garsenybių plaukų dizainerė Gintarė Eimantaitė Armalė, puošusi ne vieną žymią Lietuvos moterį, tokias kaip Gerda Žemaitė, Irma Jurgelevičiūtė, Erika Vitulskienė, Renata Šakalytė, Gintarė Karaliūnaitė ir kitas.

Taigi, kokių šukuosenų klaidų vengti vyresniame amžiuje:

– Itin ilgi plaukai. Ateina laikas, kai ilgi plaukai simbolizuoja nebe jaunystę, tačiau vizualiai prideda ne vienerius metus. Perkopus 45 metų amžių rekomenduojama ilgų plaukų vengti, rinktis šukuosenas iki krūtinės ar trumpesnes. Taip yra todėl, kad dėl gravitavijos veido oda leidžiasi žemyn, klasikinė ovalo forma šiek tiek pasileidžia žemyn ir ilgi plaukai dar labiau vizualiai išilgina veidą, pabrėždami jo trūkumus. Pasirinkus trumpesnių plaukų šukuoseną veidas vizualiai labiau suovalėja, sukuriamas ovalo įvaizdis, veidas įgauna “šviežumo”. Tai lyg veido pakėlimas, kuris nieko nekainuoja!

– Venkite aukštai surištų “arklio uodegų” (“ponytail” tipo šukuosenų). Šios šukuosenos labiau tinka paauglėms, kai vyresnio amžiaus moterys su tokio tipo šukuosena neatrodys jauniau, tačiau kaip tik gali sukurti komišką įvaizdį. Jeigu vistik norite susirišti plaukus į uodegėlę, rekomenduotume ją rišti ties pakaušio zona ir žemiau, taip šukuosena atrodys ir stilingai bei suteiks solidumo.

– Venkite ryškių spalvų akcentų. Mes, moterys, dažnai norime atsinaujinti, pakeisti šukuoseną, suteikt jai gyvybingumo. Gana dažnas pasirinkimas yra šukuoseną papildyti ryškiomis, akcentinėmis sruogomis, kurios šiek tiek kontrastuoja su mūsų plaukais. Nusprendus savo įvaizdį paryškinti sruogų akcentais, venkite vaikiškas asociacijas keliančių atspalvių: rožinių ar melsvų. Rinkitės neutralesnius, jūsų esamam plaukų atspalviui 1-2 tonais artimas spalvas.

– Trumpos “pin up” stiliaus garbanos. Jos gali vizualiai pridėti ne vienerius metus. Taip pat venkite “bob” tipo kirpimo kartu su kirpčiukais, tokio tipo šukuosena įrėmins jūsų veidą ir atkreips dėmesį į veido trūkumus. Itin trumpų garbanotų plaukų kirpimai asocijuojasi su “močiučių” įvaizdžiu.

O kokie šukuosenų sprendimai jaunina?

– Holivude itin pamėgti ir paplitę kirpčiukai. Jie atjaunina mažiausiai penkeriais metais! Tinkamai parinkus nustebsite kiek gyvybingumo veidui gali suteikti teisingai atlikti paprasčiausi kirpčiukai. Svarbu, kad kirpčiukai būtų itin lengvi, iškarpyti, nepriduotų veidui papildomo sunkumo.

– Kare stiliaus kirpimas. Tai vienas universaliausių kirpimų, tinkantis praktiškai visoms moterims. Su juo šukuosena atrodys solidžiau, stilingiau ir gaiviau. Jei esamų plaukų tūrio nepakanka gražiam kare kirpimui išgauti, galite pasinaudoti plaukų priauginimo paslaugomis. Šiais laikais plaukų priauginimas yra praktiškai nematomas ir tikrai nereikėtų to bijoti.

– Pagyvinkite savo šukuoseną šviesesniais atspalviais. Šviesesni plaukų atspalviai, ypač prie veido, vizualiai jaunina. Ne paslaptis, kad su amžiumi moterys pradeda labiau šviesinti plaukus, nes šviesesni plaukai gražiau kontrastuoja su besikeičiančiu odos atspalviu ir vizualiai jaunina.

Ieškokite sprendimo tinkančio būtent jūsų veido formai, sudėjimui, veido atspalviui. Tinkamai parinkus kirpimą ir spalvas galima ne tik šiek tiek sustabdyti laiką, tačiau ir suteikti savo įvaizdžiui stilingumo ir solidumo.

Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei sutinkate su šiais slapukais, spauskite „Sutinku“